Автомобільні масла: основні характеристики, різновиди та маркування

Автомобільні масла: основні характеристики, різновиди та маркування

Те, скільки прослужить двигун і чи буде він справно працювати, в тому числі залежить і від якості використовуваного масла. Так що далі поговоримо про те, як підібрати ідеальну рідину.

Основні характеристики

В процесі роботи автомобіля відбувається тертя деталей, яке в результаті призводить до зносу окремих вузлів або всієї системи. Щоб захистити поверхні, важливо використовувати якісне масло.

Також масло утримує небезпечні для роботи системи продукти згоряння, що істотно продовжує роботу і забезпечує безпеку під час їзди. Регулярно змінюючи масло, ви заощадите на ремонті.

Також ви повинні знати, що в процесі роботи температура в циліндрах сягає понад 2 тисяч градусів. Так що ще одна задача масла - звести до мінімуму процес окислення, який відбувається під впливом кисню.

Тому потрібно підібрати масло високої якості, здатне витримувати всі ці навантаження: від температури до тиску.

Види автомобільних масел

На роботі позначається і те, наскільки правильно був підібраний тип масла. Раніше критично важливо було міняти масло в залежності від сезону. Адже воно ставало занадто рідким, як тільки підвищувалася температура. Але сьогодні представлені і всесезонні варіанти, які використовує більшість автомобілістів.

Але все ж давайте розберемо основну маркування, яка допоможе вам визначитися з вибором. Так, на кожному маслі є буква W і певна цифра. Остання показує, наскільки в'язким буде масло взимку і влітку. Наприклад, 0W - хороший варіант для їзди в холодну пору року. Адже масло збереже оптимальні показники в'язкості, що не замерзаючи навіть при найнижчих температурах.

А ось масло з показником 10W не втратить показники в'язкості навіть у тому випадку, якщо температура підніметься до +25 ° С.

Чим менше цифра, яка розташована поруч з W, тим вищі показники енергозбереження будуть у масла. Також це означає і те, наскільки швидко рідина буде прокачуватися по системі.

Також зверніть увагу і на інші, сучасні, варіанти масел. Наприклад, 10W-40 дозволить системі служити довше. Адже рідина має всі необхідні характеристики для того, щоб деталі двигуна зношувалися повільніше.

Якщо ви хочете знизити витрату палива, але при цьому підвищити продуктивність, купуйте масло з маркуванням 0W-30. Заміна масла - досить трудомісткий процес, так що занадто часто займатися цим не захоче ні один водій. В такому випадку краще заливати рідину, яка маркована 5W-40. Масло ефективно захищає двигун, але при цьому не вимагає частої заміни.

Вибравши правильне масло, ви зможете поліпшити роботу головної системи вашого автомобіля і заощадити гроші, запобігши поломки.