Підготовка автомобільного акумулятора до зими

Підготовка автомобільного акумулятора до зими

Акумуляторно-кислотна батарея є важливою і незамінною складовою будь-якого транспортного засобу. Пристрій чутливе до коливань температури, тому при неправильному використанні в холодну пору року воно може швидко розряджатися. Як наслідок - автомобіліст може потрапити в халепу, так як машина перестане заводитися, а якщо вчасно не зайнятися цим питанням - це запросто може привести до зносу батареї і її поломки.

Зима - справжнє випробування для будь-якого водія. Автомобіль в холодну пору року потребує заміни гуми, заливці спеціальної рідини, яка запобігає промерзання важливих деталей. В Україні температура взимку може опускатися до -30 градусів, тому дуже важливо заздалегідь підготувати транспортний засіб, а зокрема акумулятор, щоб протягом всього зимового періоду не виникало ніяких проблем з його роботою.

Що потрібно зробити, щоб запобігти неполадки акумулятора

Фахівці радять з особливою відповідальністю підійти до підготовки автомобіля до зими. Дуже бажано провести діагностику транспортного засобу ще перед початком холодів, щоб виявити можливі неполадки в роботі системи.

Утеплюємо батарею

Насамперед автомобілісту слід зайнятися утепленням батареї. Вплив мінусових температур сприяє уповільненню швидкості хімічних реакцій всередині акумулятора. Як результат - він набагато гірше приймає, утримує і віддає заряд. Щоб запобігти уповільнення роботи батареї, необхідно якісно її утеплити за допомогою термобоксах.

Термобокс - це спеціальний ящик, який виконаний з теплоізоляційного негорючого матеріалу. Ящик надаватися на акумулятор, його головне завдання - утримувати тепло всередині пристрою, не дозволяючи йому замерзати. Такі бокси можна придбати в спеціалізованих магазинах або виготовити самостійно. Якщо ви збираєтеся зробити термобокс своїми руками - ні в якому разі не можна використовувати в якості матеріалу пінопласт.

Шукаємо і займаємося виправленням неполадок

Щоб акумулятор добре працював протягом всієї зими, потрібно перевірити справність всієї електричної системи. Найважливіші деталі автомобіля - генератор і дроти. Огляньте їх на наявність видимих ​​пошкоджень, через які електрику може проходити назовні. Якщо проблема є - не вирішивши її своєчасно, це може привести до розрядки акумуляторної батареї і скорочення терміну її експлуатації.

Підзарядка акумулятора

До настання холодів виміряйте напругу на клемах батареї. Якщо показник нижче 12,6 Вольт - пристрій вимагає підзарядки за допомогою спеціального зарядного пристрою. Найкраще робити це поступово, невеликими порціями струму. Деякі види акумуляторів, наприклад, кальцієві і гелієві, дуже чутливі і вимагають особливо трепетного і дбайливого ставлення.

Очищення корпусу АКБ і лабіринтів

Різна бруд, пил і масло накопичується під капотом і впливає на роботу акумулятора, особливо взимку. Ліквідувати забруднення потрібно чистою ганчіркою і нашатирним спиртом. Клеми і контакти очищаються за допомогою наждачного паперу, це допомагає поліпшити провідність струму. Щоб забезпечити додатковий рівень захисту, клеми і контакти потрібно змастити солідолом.

Через лабіринти назовні просочуються відпрацьовані гази. Очищення повинна здійснюватися акуратно, так як лабіринти чутливі до будь-якого механічного впливу. При зберіганні акумулятора можна ставити на нього сторонні предмети, це може негативно позначитися на роботі пристрою.