Як вибрати акумуляторну батарею для автомобіля

Як вибрати акумуляторну батарею для автомобіля

Міняти автомобільний акумулятор потрібно не так вже й часто. Якщо ви купили якісну батарею, вона прослужить не менше 5 років. Але при необхідності купити новий акумулятор багато водіїв просто губляться. Адже вибрати батарею дуже непросто. Дуже важливо, щоб батарея відповідала ряду характеристик: розмір, максимальна потужність, габарити і те, як розташовані клеми. Далі поговоримо про описані параметрах детальніше.

Габарити АКБ

Перед покупкою обов'язково заміряйте ширину, висоту і довжину. Адже батарея повинна ідеально стати в спеціальній ніші. Купуючи на око, ви ризикуєте або й зовсім не змогти розмістити АКБ в шахті, або ж вона буде бовтатися. Обидва варіанти не тільки скорочують термін експлуатації виробу, але і несуть небезпеку. Відштовхуйтеся від параметрів старої батареї або ж орієнтуйтеся по спеціальним кріпленням.

Тип кріплення

Цей параметр випливає з вищеописаного. Сьогодні доступні два варіанти:

  1. Верхнє кріплення передбачає фіксацію за допомогою планки. Вони монтується до спеціальних шпильок.
  2. Нижня здійснюється за допомогою пластин, які чіпляються за виступи, розташовані внизу АКБ.

Як розміщені клеми

Сьогодні зустрічається пряма і зворотний тип полярності. Клеми в більшості батарей розташовуються зверху корпусу батареї. Зворотний тип полярності більш звичний для автомобілів, які були виготовлені європейськими виробниками.

Уважно стежте за тим, щоб плюс і мінус були підключені правильно. В іншому випадку ви і зовсім не зможете закріпити батарею.

оптимальна ємність
Це одна з найважливіших характеристик. Саме від цих параметрів залежить, як довго зможуть працювати без додаткової підзарядки багато важливих системи в автомобілі.

Дізнатися параметр АКБ досить просто - він вказується безпосередньо на корпусі, вимірюється в ампер-годинах. Визначаючись з тим, якої потужності батарея вам потрібна, відштовхуйтесь від потужності двигуна: чим потужніший, тим вище ємність повинна бути. Вибір також залежить від того, працює автомобіль на бензині або двигуні.

Щоб АКБ не підвела вас в найвідповідальніший момент, вибирайте моделі, які на 2 - 5 ампер-годин вище, ніж в моделях заводської комплектації. Але не варто вибирати варіанти, ємність яких істотно вище. Адже в результаті ви зіткнетеся з передчасним виходом з ладу батареї.

При виборі також враховуйте виробника. Не варто довіряти ноунейм, віддавайте перевагу перевіреним брендам.