Якому моторного масла віддати перевагу

Якому моторного масла віддати перевагу

Коробка передач - це складний і, в той же час, дуже важливий елемент в автомобілі. У ньому розташовані дуже складні елементи для правильної роботи пристрою: вали, шестерні, підшипники. Щоб навантаження на деталі була менш жорсткою використовуються спеціальні рідини і трансмісійні масла.

На вибір таких засобів впливають багато особливостей, як і сам засіб безпосередньо на роботу механізму в цілому. Саме тому правильний вибір масла для авто дозволяє не тільки продовжити експлуатаційний період пристрою, але і знизити навантаження на деталі.

Основні різновиди масел для коробки передач

Залежно від основи на ринку представлено три основні різновиди трансмісійної рідини:

- мінеральна,

- синтетична,

- напівсинтетичні.

При заміні будь-якої рідини попередньо слід злити оставшеюся в ємності, щоб не допустити її змішування. Важливо розуміти, що змішування синтетичного і мінерального варіанту може привести до необоротних наслідків в роботі трансмісії.

Хорошим вибором прийнято вважати рідину на мінеральній основі. Це пов'язано не тільки з доступністю ціни, але і з якістю роботи.

Напівсинтетичний варіант - це щось середнє між синтетикою і мінеральним складом.

Синтетичний варіант - це відмінний вибір, який дозволяє надійно і якісно змащувати всі елементи трансмісії. Єдиним недоліком такого вибору є витік через сальники при підвищенні температури. Звичайно, важливо відзначити, що такі витоку характерні тільки для старих моделей авто з великим пробігом.

Як тип коробки впливає на вибір мастила

При виборі мастила головну роль грає тип трансмісії. Такі рідини сильно відрізняються між собою, так як мають особливі вимоги по піноутворення і в'язкості.

Якщо в механіці масло служить для зниження навантаження на деталі, відведення тепла від металу і мінімізації появи іржі, то в АКПП функція ще більш важлива. В цьому випадку масло виконує роль гідравлічної рідини, так як передає енергію між вузлами системи трансмісії. Завдяки такій роботі механізми працюють злагоджено і мають високу захищеність від піноутворення.

Основні класи в'язкості масла

Всі типи рідини необхідні для якісної роботи трансмісії мають ступінь в'язкості. Таке маркування має на увазі 5 груп, чим вище цифра, тим краще показник в плані основних характеристик. По класу в'язкості масла діляться на зимові, всесезонні і літні. Як правило, позначаються двома цифрами і буквою W. Зліва від букви вказується min температура, а з правої max. При виборі масла слід враховувати рекомендації виробника і рік випуску транспортного засобу.

Рекомендовані товари