Як боротися з окисленням клем АКБ і чому це відбувається

Як боротися з окисленням клем АКБ і чому це відбувається

Причинами окислення клем АКБ можуть служити різні чинники. До основних з них можна віднести:

Загальний стан самого акумулятора і термін його використання. Досить частою причиною такого явища служить протікання електроліту, а значить, це призведе до частої перезарядки АКБ.

Стан корпусу акумуляторного пристрою теж грає не останню роль. Дуже часто саме виникнення тріщин і щілину можуть давати місце протікання, а відповідно і контакт з електролітом. Освіта тріщин найчастіше відбувається через вібрації і порушення загальної роботи пристрою.

Порушена робота електроприладів в транспортному засобі.

Приводом до цього, служить слабкий контакт АКБ з клемою, а також порушення контактів в місцях з'єднання проводки.

Скупчення сторонніх елементів в отворах, що відповідають за вентиляцію. Відповідно, це провокує підвищення тиску всередині АКБ і призводить до витікання електроліту.
Як правило, окислення клем АКБ в результаті призводить до повної заміни акумуляторного пристрою в цілому. Якими б не були причини витікання електроліту, це в будь-якому випадку погано позначається на загальному стані роботи транспортного засобу.

Щоб з'ясувати, потрапляла чи кислота на клеми, слід згадати і застосувати старий перевірений метод. Розчином теплої води з содою, в співвідношенні 1:10 промити клему. При змиванні чистою водою в результаті можна буде побачити реакцію, що виникла в результаті контакту саме в місці, де відбувається окислення. Якщо провести подібну процедуру немає можливості, можна очистити контакти за допомогою наждачного паперу.

Способи запобігання окислення клем

Власники транспортних засобів, щоб продовжити термін служби того чи іншого пристрою, а також уникнути непередбачених поломок, дуже часто вдаються до застосування різних ,, дідівських ,, способів.

Нехитрий набір допомагає запобігти контакту і захистити пристрій від зовнішнього негативного впливу. Для цього необхідно прокладку з повсті просочити маслом і надіти на клему акумулятора.
Застосування ізолюючих рідких матеріалів, а саме солідолу або вазеліну. Використання саме цих засобів дозволяє мастилі не вбирає в себе бруд і сторонні елементи.
Спеціальне мастило-захист або електрожір - це особливий засіб у вигляді аерозолю, яке наноситься на клеми.
Надягання фетрових шайб на клему для захисту від негативного впливу.
Застосування цих нехитрих, але корисних маніпуляцій буде достатньо, щоб уникнути неприємних моментів і продовжити термін служби АКБ.