Особливості нового акумулятора для мотоцикла і чому він швидше розряджається

Особливості нового акумулятора для мотоцикла і чому він швидше розряджається

Як і будь-яка стартова батарея, мото акумулятор в процесі його експлуатації швидко розряджається. В цьому немає нічого дивного, це суть роботи всіх відновлюваних джерел енергії. Насправді ефективність роботи акумуляторного пристрою безпосередньо залежить від швидкості його зарядки і розрядки. Якщо в процесі експлуатації мото акумулятора виникають проблеми, то за допомогою спеціального обладнання можна швидко визначити причину такої ситуації.

Основні причини швидкого розряду акумулятора

Якщо в процесі роботи АКБ пристрій не поновлюватися за короткий період часу, то для цього може бути декілька причин. Найбільш поширеними з них можуть бути:

  1. неполадка генератора. Виявити це можна, вимірявши на клемах мото акумулятора напруга в режимі включеного двигуна. Необхідний показник для якісної роботи повинен дорівнювати 13,6 Вольт,
  2. несправність реле-регулятора. Це може служити причиною неповної зарядки батареї, що в цілому і порушує загальну роботу АКБ пристрою. Для того щоб перевірити цей показник необхідно включити фари і натиснути на газ, збільшивши таким чином обороти двигуна. Якщо при цьому світло фар ставати більш тьмяним, значить це явний показник несправності реле-регулятора.

Чи впливає на розряд батареї від'єднання її від мережі

Важливо знати, що відключений від мережі акумулятор з часом втрачає свій розряд. Такий процес називається саморазряд. Якщо після тривалого простою мотозасобів ви вирішили його використовувати, то потрібно пам'ятати, що акумуляторне пристрій потребує заряді. Заряд батареї можна дізнатися, вимірявши напругу на клемах АКБ:

  • показник повинен бути не менше 13,6 Вольт,
  • 12,5 Вольт говорить про заряд на 50%,
  • якщо показник нижче, то зарядка вже необхідна.

На що слід звернути увагу при експлуатації АКБ

Будь-який пристрій для якісної роботи потребує регулярного огляді і діагностиці. З акумуляторами мотоагрегатов ситуація аналогічна. Якщо упускати питання контролю, то при глибокому розряді батареї почнеться незворотний процес сульфатации. Це дуже негативно позначиться на всіх пристроях агрегату і призведе до небажаних наслідків.

Регулярна діагностика та належний догляд за пристроєм і його деталями, дозволить насолоджуватися безперебійною роботою агрегату і його тривалим періодом служби.