Новий акумулятор на мотоциклі швидко втрачає заряд. В чому справа?

Новий акумулятор на мотоциклі швидко втрачає заряд. В чому справа?

Деякі власники мототранспорту стикаються з проблемою, коли новий встановлено несумісну акумуляторну батарею надто швидко розряджається. Це може статися лише за кілька днів. Буває і так, що навіть повністю заряджена батарея практично не тримає заряд, і вже через кілька спроб завести двигун стартер перестає обертатися через нестачу енергії. В даному випадку не обов'язково відразу ж купувати нову батарею. Це не завжди доцільно, так як фірмові акумулятори можуть мати чималу ціну.

Через що акумулятор на мотоциклі може швидко втрачати заряд

Є кілька причин, за якими батарея може не тримати заряд, будучи при цьому нової:

  1. Несправність генератора, який не встигає заповнити витрачений рівень заряду.
  2. Поломка в реле генератора.

Визначити, на що саме потрібно грішити, не так важко. Під рукою у власника мототранспорту повинен бути вольтметр. З його допомогою потрібно виміряти напругу на клемах батареї при включеному силовий агрегат. Значення має бути вище 12.8 Вольт (оптимальний діапазон 12.8-13.5 Вольт). Якщо показник виявився в межах 11.2-12 Вольт, то це свідчить про суттєве розряді. Відповідно, генератор не справляється зі своїм завданням і не встигає зарядити батарею.

Але не поспішайте міняти генератор, так як проблема може бути і реле. Перевірити це просто. Потрібно завести двигун, включити фари і вичавити газ до 3000-4000 оборотів в хвилину. Якщо в момент збільшення оборотів двигуна фари тьмяніють, то це явна ознака поломки реле генератора. Отже, потрібно його замінити, щоб виправити ситуацію.

Чи може відключений акумулятор втрачати заряд

Серед мотолюбителів зустрічається оману, що відключена від бортової мережі батарея нічого очікувати далі втрачати заряд. Але це не так. Практично будь-який акумулятор піддається саморазряду. Тому після покупки батарею потрібно перевірити за рівень заряду.

Це значення має бути на рівні 12.8 Вольт. Уже при 12.5 Вольт рівень заряду буде приблизно на 50%.

Слідкуйте за умовами експлуатації для продовження терміну служби акумулятора

При покупці мотобатареі потрібно переконатися в нормальному рівні вольтажа. Не варто допускати тривалих простоїв техніки без руху. Якщо транспорт довго стояв, то краще перед запуском перевірити напругу або провести додаткову підзарядку.