Помилки при виборі автомобільних акумуляторів

Помилки при виборі автомобільних акумуляторів

Багато водіїв ще навіть не стикалися з покупкою АКБ, так як зазвичай цей елемент служить в машині більше 3-5 років. Брак досвіду при покупці автомобільної батареї може призвести до скорочення терміну служби або до придбання неправильної моделі. Тому ми підготували корисні поради щодо вибору АКБ. Рекомендації засновані на власному досвіді водіїв зі стажем, які відмінно розбираються в сучасних модифікаціях акумуляторів.

  1. Спроба заощадити гроші і купити батарею меншої ємності. АКБ дійсно буде працювати навіть в тому випадку, якщо ємність обрана нижче рекомендованої автовиробником. Але експлуатуватися така машина буде недовго, і батарея швидко вийде з ладу.
  2. Недостатньо високий стартовий струм. При виборі важливо звертати увагу не тільки на ємність, а й на стартовий струм. Якщо цього параметра недостатньо, то в холодну пору двигун машини просто не запуститься.
  3. Полярність клем обрана неправильно. Зверніть увагу, що азіатські, американські і європейські автомобілі можуть мати різну полярність (клеми розташовані не однаково). Якщо ви помилитеся з цим параметром, то куплений АКБ може просто не підійти до посадкового місця. І пристрій доведеться міняти в магазині.
  4. Габарити не підходять. Для кожного виду автомобілів є стандартні розміри посадкового місця акумулятора. Попередньо подивіться на параметри вже встановленої батареї, щоб купити модель з такими ж розмірами. У разі помилки буде дуже складно встановити батарею в відведеному для цього місці підкапотного простору.
  5. Замість оригінальної моделі була куплена підробка. На жаль, на ринку АКБ зустрічаються підробки. Вони можуть зовні бути ідентичними оригіналу, але за технічними характеристиками значно відставати від них. Звертайте увагу на зовнішній вигляд батареї, наявність оригінальної етикетки і голограми. А також запитуйте сертифікати або іншу документацію у продавця.
  6. Придбання батареї, яка пролежала довгий час на складі. Не намагайтеся заощадити і купити батарею дешевше, яка вже не випускається. Якщо АКБ більше року буде зберігатися на складі, то вона втратить ємність і рівень заряду. Слідкуйте за цим, щоб вибрати хороший акумулятор.