Правила зарядки автомобільних акумуляторів

Правила зарядки автомобільних акумуляторів

У звичайному режимі експлуатації автомобіля акумулятор не потрібно додатково заряджати, так як для цього в підкапотному просторі встановлений спеціальний генератор. Він в постійному режимі при робочому двигуні заряджає АКБ, незалежно від рівня його заряду і потужності. Але не завжди працює генератор справляється із завданням.

Є кілька причин, за якими АКБ часом розрядиться:

  1. Постійний рух в пробках;
  2. Велика ємність батареї;
  3. Низька температура повітря;
  4. Суворі умови експлуатації.

Рівень заряду АКБ найсильніше знижується взимку в міських умовах використання автомобіля. При русі в постійних пробках генератор працює недостатньо ефективно, тому періодично виникає необхідність зарядки автомобільного акумулятора.

Як правильно заряджати АКБ

Як перевірити рівень заряду АКБ? Деякі моделі батарей обладнані спеціальним індикатором на корпусі. Для цього потрібно відкрити капот і поглянути на батарею. Зазвичай там є індикатор із зеленою і червоною шкалою. Відповідно, червоне позначення має на увазі низький рівень заряду.

Можна скористатися і вимірником напруги. Якщо воно падає нижче 12,6 Вольт для 12-вольтів систем в легкових машинах, то саме час збільшити заряд. Зверніть увагу, що не можна заряджати батареї великою силою струму в 14-16 Ампер протягом 1-2 годин. Це спрацює, але вже при 14 Амперах починається електроліз рідини в АКБ. Це значно знижує термін експлуатації пристрою.

Подбайте, щоб батарея заряджала силою струму 1-3 Ампера протягом 8-24 годин, в залежності від ємності і ступеня розряду.

Для зарядки акб краще використовувати імпульсні автоматичні пристрої спеціально для підвищення рівня заряду АКБ. Вони автоматично регулюють силу струму, в залежності від параметрів батареї. Вони ж і самі вимикаються, як тільки буде досягнутий потрібний рівень заряду.

Зверніть увагу, що заряджати АКБ потрібно в провітрюваному приміщенні. Так як цей процес має на увазі виділення небезпечних газів. Краще не робити цього в будинку / квартирі і підвалі без вікон або вентиляції.

При виборі зарядки звертайте увагу на вольтаж, для якого вони призначені. Багато моделей підходять і для кальцієвих, і для гелієвих АКБ.