Переваги та недоліки малосурм'янистих АКБ

Переваги та недоліки малосурм'янистих АКБ

Малосурм'янистих АКБ мають велику популярність серед вітчизняних водіїв. Подібні батареї прийшли на заміну традиційним сурм'янистого акумуляторів, в яких для міцності свинцевих пластин була додана сурма. У малосурм'янистих моделях відсоток цього матеріалу складає всього 1,5-2%, але при цьому стійкість і міцність самої батареї залишається на високому рівні.

Причина популярності подібних автомобільних батарей залишається в доступній ціні і високої міцності. Малосурм'янистих модифікації відмінно підходять навіть для суворих кліматичних умов. Вони не бояться глибокого розряду і можуть довше тримати ємність навіть при низькій температурі повітря.

Раніше на вантажні та легкові машини встановлювалися сурм'янисті акумулятори, в яких вміст цього матеріалу перевищувало 5-8%. Ця технологія мала один суттєвий недолік - підвищений електроліз рідини в АКБ. З розвитком технологій вдалося зменшити необхідний відсоток сурми, при цьому підвищивши міцність всієї конструкції і знизити вплив недоліків.

Переваги малосурм'янистих батарей:

  • Порівняно доступна вартість, за рахунок чого такі АКБ вважають за краще встановлювати на недорогі легкові і вантажні автомобілі;
  • Мінімальні вимоги в обслуговуванні;
  • Стійкість до перепадів напруги в бортовій мережі транспортного засобу;
  • Проста зарядка, яку можна здійснювати навіть за допомогою саморобних зарядних пристроїв з перепадами струму.

Догляд за подібними батареями нескладний. Потрібно лише періодично відкривати кришку і перевіряти рівень електроліту. Якщо його недостатньо, то доведеться долити дистильованої води. Але її можна знайти в найближчому автомобільному магазині. Якщо ж рівень заряду знизиться, то потрібно просто зарядити батарею.

Тепер варто описати деякі недоліки малосурм'янистих батарей:

  • Швидше втрачають заряд, ніж кальцієві або гелієві;
  • Необхідність доливати дистильовану воду, якщо рівень електроліту опустився.

Зверніть увагу, що працювати з малосурм'янистих акумулятором краще не вдома, так як його корпус не герметичний. А вміст може виділяти токсини.

На підставі описаних особливостей кожного належить визначити, чи підходять йому подібні акумулятори чи ні.